sobota, 16 lipca 2016

Boję się spełniać marzenia?

Blogowanie, zrobienie tatuażu, spotkanie swoich idoli to tylko część marzeń, które udało mi się spełnić. Ktoś mi kiedyś powiedział, że moje marzenia są głupie, nic nie warte, a dzieci z przedszkola mają bardziej ambitniejsze pomysły na siebie niż ja sama. Zabolało. Gdybym w tamtym momencie się poddała, to nie udałoby mi się dojść do momentu w którym obecnie się znajduję. Choć moje marzenia są spełnione dopiero w 1/100 to satysfakcja i motywacja, którą w sobie mam jest niesamowicie wielka. 
Moim problemem w spełnianiu marzeń, byłam sama JA. Wmawiałam sobie, że to przez ludzi, znajomych, bałam się ich reakcji. Potem uświadomiłam sobie, że nie boję się ich reakcji, a boję się tego, że sama nie podołam, poddam się. W spełnianiu marzeń, ważne jest to, żebyś pogodziła się sama ze sobą. Zanim zaczęłam regularnie blogować, musiałam przejść długą drogę do zaakceptowania samej siebie i swoich pomysłów. Zawsze znajdzie się człowiek, który będzie chciał ci podciąć skrzydła. Masz wtedy dwa wyjścia - poddajesz i zamykasz się w swoim pokoju lub mówisz sobie, że to tylko smutny człowiek, który nie spełnił swoich marzeń i chce ciebie sprowadzić na dół. Jesteś silniejsza niż myślisz. Boisz się reakcji innych? Czy do końca życia będziesz z tymi ludźmi, którzy teraz źle tobie życzą? Nie sądzę. Ludzie odejdą, a twoje marzenia zostaną. Możesz czuć się samotna w drodze po swoje marzenia, dlatego musisz siebie polubić zanim wyruszysz w podróż po najlepsze. Jeżeli będziesz czekać na lepsze jutro, nowy tydzień, miesiąc, rok to nie wystarczy ci życia na spełnienie wszystkich marzeń. Czy dzisiejszy dzień nie może być początkiem czegoś pięknego? Może. Jesteś wojownikiem, podróżnikiem, lepszą wersją siebie. Gayle Forman powiedział: "Rodzimy się w jeden dzień. Umieramy w jeden dzień. W jeden dzień możemy się zmienić. I w jeden dzień możemy się zakochać. Wszystko może się zdarzyć w ciągu zaledwie jednego dnia." Ujął wszystko co chciałabym wam przekazać. 
Pamiętaj, nie ma lepszej motywacji od Ciebie. 
"Główną rzeczą, która kontroluje ludzi jest to, co o sobie myślą. Hamuje ich to, jak siebie postrzegają.Jeśli wpojono Ci, że jesteś do niczego, to niczego nie dokonasz. Mnie nauczono, że mogę wszystko." - Kayne West. 
Możemy się motywować nawzajem do spełniania swoich marzeń na Twitterze pod hasztagiem #WalkaOMarzenia. Będę codziennie wchodziła w ten hasztag i pisała do was. Razem możemy więcej. 


Kontakt


email: pa.grygorowicz@gmail.com
22 komentarze:

 1. Świetny post! Zapraszam do mnie ^^ http://hihania.blogspot.com/2016/07/memories-of-one-place.html

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda. Nie można patrzeć na innych, którzy po prostu chcą podciąć nam skrzydła, którzy zazwyczaj zazdroszczą nam naszych celów i marzeń...
  Świetna akcja :)

  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. W 100% się z Tobą zgodzę swietnie napisałaś tego posta ;)
  Musimy robić tak aby być zadowoleni z samego z siebie a nie żeby zadowolić innych ;)
  Pozdrawiam lifestylejulia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny post!
  Tekst dobrze napisany, więc dobrze się czytało, a sama treść jest w 100% prawdziwa :D

  http://photography-can-help-you.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post, idealnie trafiony w tematyke, ktora mi sie podoba. Bardzo zainspirowalas mnie wstawianiem cytatow do postow. Naprawde jestes swietna, pozdrawiam.
  mett-sky.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki jest sens życia bez spełniania marzeń? Każdy o czymś marzy lecz nie każdy ma tyle odwagi aby wziąć się za siebie i w końcu te marzenia realizować ;-) Gratuluję, że Tobie się to udaję ;-) Ja swoje marzenia też zaczęłam spełniać i do tej pory nie mogę wyobrazić sobie jak żyłam przez te lata ciągle wmawiając sobie, że i tak mi się nie uda. Trzeba wierzyć w siebie i nie zwracać uwagi na krytykę otoczenia (z mojego doświadczenia wynika że krytykują nas najczęściej z zazdrości). Twoje życie należy tylko do ciebie i nikt za ciebie go nie przeżyje ;-) Więc, spełniajmy marzenia i bądzmy szczęśliwi ;-) Pozdrowienia z zaprzysiezonamafii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny post. Marzenia się spełniają sama wiem po sobie :) Cytaty trafione :) zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo motywujący post. Potrzebuję teraz takich bo przede mną dużo ciężkiej pracy nad moimi marzeniami! :) Dzięki!

  Na blogu kilka propozycji świetnych komedii, zajrzyj może Ci się spodobają. :)
  http://ms-black-lady.blogspot.com/2016/07/najlepsze-propozycje-komedii.html

  OdpowiedzUsuń
 9. nigdy nie zrezygnuje ze spełniania swoich marzeń. Zostało mi jedno, największe i najbardziej dla mnie znaczące, które miałam spełnić w październiku, ale ciągle mi to ludzie utrudniają - wycieczka do Paryża. Miałam jechać w kwietniu - nie wyszło, w paźzierniku też nie wyjdzie bo nie wpuszczą. Ale i tak się nie poddaje. Nie możemy sobie wmówić, że coś nam się nie uda bo to nie prawda, wystarczy chcieć.
  frydrychm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Każdy z nas o czymś marzy i nie można patrzeć na innych a tym bardziej nie można zrezygnować z spełnienia swoich marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadzam się z Tobą. U mnie jednym przykładem było chociażby założenie bloga. Już jakiś czas bardzo chciałam go mieć, żeby dzielić się swoimi zainteresowaniami, swoją największą pasją, ale długo się wstrzymywałam, bo bałam się reakcji znajomych, przyjaciół, myślałam, że sobie nie dam rady, że będę miała mało czasu... Ale w końcu go założyłam, prowadzę go systematycznie od roku, czytają go moi przyjaciele i bardzo im się podoba. Myślałam że będę wyśmiewana w szkole i w ogóle, a tu się okazuje, że nikt na to uwagi nie zwraca. Ale przykro mi się robi, kiedy widzę w mojej szkole jak wysmiewają niektóre osoby bo na przykład założyły kanał na YouTube, dobrze się w tym czują i naprawdę dobrze im idzie i robią to co lubią, a inni śmieją się chociaż sami nie mają się czym pochwalić...
  Haha, ale się rozpisałam :D

  julalou.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. trzeba wierzyć w siebie i w swoje możliwości oraz być upartym w dążeniu do celu-wtedy można wszystko :)
  http://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. To prawda największą przeszkodą do spełniania marzeń jesteśmy dla siebie sami :) Nie raz sama blokowałam swoje marzenia, zamiast wierzyć, ze może się udać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Your blog is lovely and I am following you. I would like
  for you to follow back.
  Have a great week! Mimi
  http://inmyprimetime.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Zostałaś nominowana do LBA. Szczegóły tu : http://unrealizable1999.blogspot.com/2016/07/22-lba-liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Zawsze warto spełniać marzenia :D
  ~amberlife.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie możemy pozwalać podcinać sobie skrzydeł!!!
  Osobiście mam mega ciężkie do spełnienia marzenie ale walczę o nie i na maxa chcę żeby się spełniło <3
  Świetnie piszesz... Leci obserwacja
  healthyfoodisg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Moje marzenia na ogół się spełniają.Pozdrawiam jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 19. Moje marzenia na ogół się spełniają.Pozdrawiam jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia